Accessibility links

რადიო თავისუფლება რადიო თავისუფლება

„ოქროს გლობუსი“ 2024: გამარჯვებულთა სია


"ოქროს გლობუსი" კაცის როლის საუკეთესო შესრულებისთვის მსახიობმა კილიან მერფიმ მოიპოვა ფილმში „ოპენჰაიმერი“.
"ოქროს გლობუსი" კაცის როლის საუკეთესო შესრულებისთვის მსახიობმა კილიან მერფიმ მოიპოვა ფილმში „ოპენჰაიმერი“.

ჰოლივუდის უცხოური პრესის ასოციაციამ ლოს-ანჯელესში "ოქროს გლობუსი" 2024-ის გამარჯვებულები გამოავლინა. კილიან მერფი დაჯილდოვდა დრამაში (Oppenheimer) კაცის როლის საუკეთესო შესრულებისთვის.

81-ე დაჯილდოების გამარჯვებულები არიან:

საუკეთესო ფილმი - დრამა

  • Oppenheimer - გამარჯვებული;
  • Killers of the Flower Moon;
  • Past Lives;
  • The Zone of Interest;
  • Anatomy of a Fall.

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი - დრამა

  • ბრედლი კუპერი (Maestro);
  • კილიან მერფი (Oppenheimer) - გამარჯვებული;
  • ლეონარდო დიკაპრიო (Killers of the Flower Moon);
  • კოლმან დომინგო (Rustin);
  • ენდრიუ სკოტი (All of Us Strangers);
  • ბარი კეოგანი (Saltburn).

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი - დრამა

  • ლილი გლადსტონი (Killers of the Flower Moon) - გამარჯვებული;
  • კერი მალიგანი (Maestro);
  • სანდრა ჰულერი (Anatomy of a Fall);
  • ანეტ ბენინგი (Nyad);
  • გრეტა ლი (Past Lives);
  • ქეილი სპენი (Priscilla).

საუკეთესო მხატვრული ფილმი - კომედია ან მიუზიკლი

  • Barbie;
  • Poor Things - გამარჯვებული;
  • American Fiction;
  • The Holdovers;
  • May December;
  • Air.

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი - მიუზიკლი ან კომედია

  • ნიკოლას ქეიჯი (Dream Scenario);
  • ტიმოთი შალამე (Wonka);
  • მეთ დეიმონი (Air);
  • პოლ ჯიამატი (The Holdovers) - გამარჯვებული;
  • ხოაკინ ფენიქსი (Beau Is Afraid);
  • ჯეფრი რაითი (American Fiction).

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი - მიუზიკლი ან კომედია

  • ფანტაზია ბარინო (The Color Purple);
  • ჯენიფერ ლოურენსი (No Hard Feeling);
  • ნატალი პორტმანი (May December);
  • ალმა პეისტი (Fallen Leaves);
  • მარგო რობი (Barbie);
  • ემა სტოუნი (Poor Things) - გამარჯვებული.

საუკეთესო სერიალი - დრამა
1923

  • The Crown;
  • The Diplomat;
  • The Last of Us;
  • The Morning Show;
  • Succession - გამარჯვებული.

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი სერიალში - დრამა

  • პედრო პასკალი (The Last of Us);
  • კირან კალკინი (Succession) - გამარჯვებული;
  • ჯერემი სტრონგი (Succession);
  • ბრაიან კოქსი (Succession);
  • გარი ოლდმანი (Slow Horses);
  • დომინიკ უესტი (The Crown).

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი სერიალში - დრამა

  • ჰელენ მირენი (1923);
  • ბელა რემზი (The Last of Us);
  • კერი რასელი (The Diplomat);
  • სარა სნუკი (Succession) - გამარჯვებული;
  • იმელდა სტონტონი (The Crown);
  • ემა სტოუნი (The Curse).

საუკეთესო სერიალი - მიუზიკლი ან კომედია

  • The Bear - გამარჯვებული;
  • Ted Lasso;
  • Abbott Elementary;
  • Jury Duty;
  • Only Murders in the Building;
  • Barry.

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი სერიალში - მიუზიკლი ან კომედია

  • რეიჩელ ბროსნაჰანი (The Marvelous Mrs. Maisel);
  • კვინტა ბრუნსონი (Abbott Elementary);
  • აიო ედებირი (The Bear) - გამარჯვებული;
  • ელ ფენინგი (The Great);
  • სელენა გომესი (Only Murders in the Building);
  • ნატაშა ლიონი (Poker Face).

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი სერიალში - მიუზიკლი ან კომედია

  • ბილ ჰედერი (Barry);
  • სტივ მარტინი (Only Murders in the Building);
  • მარტინ შორტი (Only Murders in the Building);
  • ჯეისონ სეგელი (Shrinking);
  • ჯეისონ სუდეიკისი (Ted Lasso);
  • ჯერემი ალენ უაიტი (The Bear) - გამარჯვებული.

საუკეთესო მინისერიალი ან სატელევიზიო ფილმი

  • All the Light We Cannot See;
  • Beef - გამარჯვებული;
  • Daisy Jones & the Six;
  • Fargo;
  • Fellow Travelers;
  • Lessons in Chemistry.

კინემატოგრაფიული და კომერციული წარმატება

  • Barbie - გამარჯვებული;
  • Guardians of the Galaxy Vol 3;
  • John Wick: Chapter 4;
  • Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One;
  • Oppenheimer;
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse;
  • The Super Mario Bros Movie;
  • Taylor Swift: The Eras Tour.

საუკეთესო რეჟისორი

  • ბრედლი კუპერი (Maestro);
  • გრეტა გერვიგი, Barbie;
  • იორგოს ლანთიმოსი (Poor Things);
  • კრისტოფერ ნოლანი (Oppenheimer) - გამარჯვებული;
  • მარტინ სკორსეზე (Killers of the Flower Moon);
  • სელინ სონგი (Past Lives).

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

  • The Boy and the Heron - გამარჯვებული;
  • Elemental;
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse;
  • The Super Mario Bros;
  • Suzume;
  • Wish.

საუკეთესო სცენარი

  • Barbie;
  • Poor Things;
  • Oppenheimer;
  • Killers of the Flower Moon;
  • Past Lives;
  • Anatomy of a Fall - გამარჯვებული.

დაწერეთ კომენტარი

XS
SM
MD
LG