ფარცხალაძე და მიქაძეები „კანონიერი ქურდის“ ძმის, ლევან ჯანგველაძის მკვლელობის ორგანიზებისთვის არიან პასუხისგებაში მიცემული. ისინი ბრალდებებს უარყოფენ.
ასევე ნახეთ ჯანგველაძის საქმე: სასამართლოში მიქაძეების საქმის განხილვისას დაპირისპირება იყო
„ორგანიზებული ჯგუფის წევრი“ - პროკურატურა კილაძეზე
„ამავე ["ქოლცენტრების" - რ.თ.] სისხლის სამართლის საქმეზე დაკავებულია ორგანიზებული დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრი, ელისო კილაძე“, - განაცხადა პროკურორმა მიხეილ სადრაძემ.
დაკავების შემდეგ გავრცელდა ელისო კილაძის ხელნაწერი, წერილი, სადაც იგი ბრალდებას მოგონილს უწოდებს და თავის ჟურნალისტურ საქმიანობას უკავშირებს.
კილაძე: „ცხადია, ბრალს არ ვაღიარებ“
„რაც შეეხება ბრალს, ცხადია, არ ვაღიარებ“, - წერია კილაძის მიერ მედიის წარმომადგენლებისთვის ადვოკატის საშუალებით გაგზავნილ წერილში.
„ბრალი მედება [თავდაცვის ყოფილი მინისტრის, დავით] კეზერაშვილის ქოლცენტრების მხილებაში, კონკურენტებს ანადგურებსო“, - ასეთია კილაძის ინტერპრეტაცია ბრალდებასთან დაკავშირებით.
კილაძე ასევე წერს, რომ „ლევან ჯანგველაძის მკვლელობის საქმე ჩამოიშალა“ და მან „ყველა შეკერილი ბრალი ამხილა“, რის გამოც „საჭირო ახალი ბრალი, რათა საზოგადოებამ ვერ გაიგოს სიმართლე“.
„ოთარ ფარცხალაძეს არ ვიცნობ, არც მიშა ჩოხელს. გიორგი მიქაძე პროცესზე გავიცანი, დავით მიქაძის მეგობრობა აღიარებული მაქვს“, - წერს კილაძე.
„არანაირი დანაშაულებრივი ჯგუფი არ არსებობდა, არც შენობაში ქოლცენტრების არსებობა ვიცოდი“, - აცხადებს იგი.
ფარცხალაძის მორიგი სავარაუდო დანაშაული
ეს არ არის პირველი ბრალდება, რომელიც ოფიციალურად აქვს წაყენებული ოთარ ფარცხალაძეს.
აშშ-ისა და ბრიტანეთის მიერ სანქცირებულ ყოფილ გენერალურ პროკურორს „კანონიერი ქურდის“, მერაბ ჯანგველაძის ძმის, ბიზნესმენ ლევან ჯანგველაძის მკვლელობის ორგანიზებას/შეკვეთას ედავებიან.
მისთვის დაუსწრებლად აქვთ „წინასწარი პატიმრობა“ მისჯილი და მასზე ძებნაა გამოცხადებული.
ოფიციალური ბრალის მიღმა, ფარცხალაძე ფიგურირებს რამდენიმე ეპიზოდში, რომლებშიც სავარაუდო კანონდარღვევის ნიშნები იკვეთება, მათ შორისაა: ყოფილი გენერალური აუდიტორის ცემა, სპორტის ყოფილი მინისტრის „სარდაფში ჩაყვანა“ და ა.შ..
ასევე ნახეთ „დავალება სხვამ შეასრულა“ - ოთარ ფარცხალაძის დაკარგული იარაღის გადაფორმების ისტორია
• ოთარ ფარცხალაძე 2013 წელს, 37 წლის ასაკში გახდა საქართველოს მთავარი პროკურორი. პოსტზე მხოლოდ 39 დღე დაჰყო;
• მისი თანამდებობაზე ყოფნისას პრემიერი იყო ირაკლი ღარიბაშვილი, - რომელიც ასევე პატიმრობაშია.
• ფარცხალაძის შვილიშვილის ნათლია არის ბერა ივანიშვილი;
• ბიძინა ივანიშვილის დეიდაშვილი, უჩა მამაცაშვილი, ფარცხალაძის ახლო მეგობარია.
ასევე ნახეთ რატომ წავიდა ღარიბაშვილი ციხეში ადრე, სწრაფად და უბრძოლველად - „ის, რაც უნდა დამთავრდეს, უნდა დამთავრდეს“
სამმა „დანაშაული აღიარა“
„ქოლცენტრების“ ახალ საქმეზე ბრალის დადგენილება წარედგინებათ პირებს, რომლებსაც პროკურატურამ „ჯგუფის სხვა წევრები“ უწოდა:
• ბენ ანორი - ბიზნესმენი, რომელთანაც ელისო კილაძეს ბოლო პერიოდში დავა ჰქონდა; მის ადვოკატს კილაძის წინააღმდეგ უძრავ ქონებასთან დაკავშირებით საჩივარი ჰქონდა შეტანილი პროკურატურაში;
• თორნიკე ჯანელიძე;
• გიორგი კამლაძე.
ამ სამმა პირმა, პროკურორ სადრაძის თქმით, „ქმედითად ითანამშრომლეს გამოძიებასთან“:
„მათ არა მხოლოდ აღიარეს ჩადენილი დანაშაული, არამედ არსებითად შეუწყვეს ხელი ტრანსნაციონალური დანაშაულის გახსნას“, - განაცხადა პროკურორმა.