აჭარის კლინიკებში 484 კოვიდ-პაციენტი მკურნალობს, 902 პაციენტი კოვიდ-სასტუმროში იმყოფება
ბოლო 24 საათის განმავლობაში, აჭარაში კორონავირუსის 166 ახალი შემთხვევა დადასტურდა. აჭარის ჯანდაცვის სამინისტროს ცნობით, გასული 24 საათის განმავლობაში, აჭარაში 4000-მდე PCR ტესტი ჩატარდა. გამოჯანმრთელდა 20 პაციენტი.
ამ დროისთვის, აჭარაში კლინიკებში მკურნალობს 484 კოვიდ-პაციენტი. მათგან, 40 არასრულწლოვანი, 14 კი ორსულია. რეანიმაციაში იმყოფება 17 პაციენტი.
კოვიდ-სასტუმროში სამედიცინო მეთვალყურეობას გადის 902 უსიმპტომო პაციენტი, მათგან 72 არასრულწლოვანია.
ბინაზე მკურნალობს 350-ზე მეტი კოვიდ-დადებითი პაციენტი
აჭარის ჯანდაცვის სამინისტროს ცნობითვე, რეგიონში კორონავირუსით ინფიცირებული პაციენტების მკურნალობაში ჩართულია რვა კლინიკა, სადაც საერთო ჯამში 600 საწოლია მობილიზებული.
კოვიდ-დადებითი მსუბუქი პაციენტებისთვის, რეგიონში გამოყოფილია 6 საკარანტინე სივრცე.
საქართველოში კორონავირუსის 296 ახალი შემთხვევა გამოვლინდა
საქართველოში კორონავირუსის 296 ახალი შემთხვევა გამოვლინდა და ინფიცირების შემთხვევათა რაოდენობა 4960 შეადგინა. ინფორმაცია stopcov.ge-ზე გამოქვეყნდა.
26 სექტემბრის მონაცემებით, ვირუსისგან 60 ადამიანი გამოჯანმრთელდა და მათი რაოდენობა 1819--მდე გაიზარდა.
კარანტინის რეჟიმში იმყოფება 5584 მოქალაქე, სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ - 836, კოვიდ სასტუმროში მყოფი პირების რაოდენობა კი 781 -ს შეადგენს.
ქვეყანაში კორონავირუსით 27 ადამიანი გარდაიცვალა. ამასთან, უცხოეთიდან სამკურნალოდ გადმოყვანილია საქართველოს 41 მოქალაქე.