ახლა ადვოკატი ნინო ლომინაძე თორნიკე გოშაძის სახლის ჩხრეკასთან დაკავშირებით უსვამს მოწმე გამომძიებელს ლევან ბასილაძეს კითხვებს:
„როდესაც მიხვედით თორნიკე გოგსაძესთან სახლში, რატომ გახდა საჭირო, რომ იმის ნაცვლად რომ პოლიციელებს პოლიციელების ფორმა ცმოდათ, მათ GWP-ს ფორმა ეცვათ?
გამომძიებელი: ეს ასე არაა, პოლიციელები პოლიციელების ფორმებით იყვნენ წარმოდგენილები. თქვენ მეუბნებით რომ საგამოძიებო მოქმედებაზე მივედი და GWP-ის ფორმა მეცვა?
ადვოკატი: GWP - ის ფორმა გეცვათ თუ არა?
გამომძიებელი: არა არ მეცვა, პოლიციის დეპარტამენტის ფორმა მეცვა
თორნიკე გოშაძის დედის მარიზი კობახიძის წამოძახილი დარბაზიდან: „მერე ჩაიცვით"
კითხვებს სვამს, თორნიე გოშაძის ადვოკატი ნინო ლომინაძე. ის დაინტერესდა, ვინ განსაზღვრავს პრიორიტეტეს საგამოძიებო უწყებაში და ვინ განსაზღვრავდა ამ საქმეზე პრიორიტეტებს.
გამომძიებელი მოწმე პასუხობს: „ზედამხედველობას ახორციელებს პროკურატურა, შესაბამისად პროკურორები, ჩვენ გვყავს ხემძღვანელობა, საგამოძიებო დანააყოფილს ხელმძღვანელი და შეთანხმებულად პროკურატურასთან, ხელმძღვანელობასთან და საქმის გამომძიებელთან ერთად...
ნინო ლომინაძე: თქვენ რადგან სქრინი გააკეთეთ, ანუ ეს სქრინი საქმისთვის მნიშვნელოვნად მიიჩნიეთ ჰო?
გამომძიებელი: დიახ
ადვოკატი: მათზე ასახული პირების იდენტიფიცირება მნიშვნელოვნად არ მიიჩნიეთ?
გამომძიებელი: შეიძლება მნიშვნელოვანი იყო, მაგრამ პრიორიტეტი შინაარსი იყო
ვეფხია კასრაძის ადვოკატი, არჩილ ჭავჭანიძე დაინტერესდა, თუ იცის გამომძიებელმა ლევან ბასილაძემ საიდან გაჩნდა ვიდეოში ტიტრები. მოწმე ამბობს, რომ არ იცის.
„რატომ არ ჩათვალეთ საჭიროდ ექსპერტიზა დაგენიშნათო?", - დაისვა კითხვა.
როცა ვამბობ მე არ ჩამიტარებია არ ნიშნავს, რომ საჭიროდ არ ჩავთვალეო.
პროკურორი, ვახტანგ ცალუღელაშვილი ეშველება: „დაცვის მხარეს გამოძიების ეტაპზე შეეძლოთ ჩაეტარებინათ ექსპერტიზა...მაგრამ იმიტომ არ ჩაატარეთ, რომ იცით საეჭვო არაფერი იყო
ადვოკატები ამბობენ, რომ ბრალდების მხარის ვალდებულებაა მტკიცებულების სანდოობა დაუდასტურონ სასამართლოს.
ადვოკატი: თქვენ, როგორ დაადგინეთ, რომ ეს არის გადაღებული, ამა და ამ წელში, ამა და ამ რიცხვში? ანუ რა გითხრათ თქვენმა კონფიდენტმა
მოწმე: კონკრეტული თარიღი არ ყოფილა ნახსენები და გამოკითხული იყო ოპერატიული თანამშრომელი.