ადვოკატი: ბრალად რა აქვს წარდგენილი ვეფხია კასრაძეს იცით... ვეფხია კასრაძის მიერ რა სიტყვა იყო ნათქვამი ან რა მიანიშმებს იმას, რომ კონკრეტულ საპროტესტო აქციაზე რაიმე კანონსაწინააღდეგო ქმედების ჩადენას აპირებდა
ვეფხია კასრაძე: რით ადასტურებთ, რომ ჩვენი საუბარი იყო
ამის შემდეგ კითხულობს ვიდეოდან ამოშიფრულ წინადადებებს:
პოლიციელი: „ერთი 200 კაცი დახვდი და ჩახოცეთ" - ამით დასტურდება ჯგუფურობა, ახსენებენ მამა დავითის ეკლესიას, რომელიც არის რუსთაველის მიმდებარე ტერიტორიაზე და ალბათ დანაშაულის ჩადენის სავარაუდო ადგილია.
... მათი საუბრიდან ირკვევა, რომ შერჩეული აქვთ ლოკაცია, კონკრეტული ოჯახის წევრების და გეგმავდნენ დანაშაულის ჩადენას...
დაცვის მხარე ისევ კითხულობს, რა იციან, რომ ვეფხია კასრაძის ხმაა.
ყვირის ბრალდებული კასრაძე:
„რატომ არ დანიშნეთ, რატომ არ დანიშნეთ [გულისხმობს ხმაზე ექსპერტიზას] რატომ ვზივარ ციხეში, რატომ ვზივარ ციხეში",
„ხმას ნუ უწევთ“ - ამბობს პროკურორი, ვახტანგ ცალუღელაშვილი, მისი სახის მიმიკები აჩვენებს, რომ გაბრაზებულია.
ვეფხია კასრაძის მეორე ადვოკატი არჩილ ჭავჭანიძე კითხულობს, დაათვალიერა თუ არა მოწმემ სრულად ვიდეო, სადაც მისი თქმით, კასრაძე-კაძელაშვილი არიან ასახულები.
გამომძიებელი ამბობს, რომ „დიახ".
მან დაუდასტურა ადვოკატს, რომ გარდა ჰაბიტოსკოპიური ექსპერტიზისა, სხვა რაიმე ექსპერტიზა არ დაუნიშნავს. „სხვამ თუ დანიშნა არ ვიცი", - ამბობს ის.
არჩილ ჭავჭანიძეს აინტერესებს, რის საფუძველზე ამბობს გამომძიებელი, რომ „ვიდეო, რომელიც დაათვალიერა, უწყვეტია“, იმის გათვალისწინებით, რომ მონტაჟთან დაკავშირებით ექსპერტიზა არ ჩატარებულა.
„ვიდეოს უწყვეტობა ჩანდა, როცა ჩავრთვე, ექსპერტი არ ვარ და დასკვნას ვერ დავდებ, თუმცა კადრთა ერთიანობით და საუბრით იკვეთებოდა, რომ არ იყო მოჭრილი და მიკერებული კადრები", - ამბობს ლევან ბასილაძე.
მომდევნო კითხვაა, სად არის ორიგინალი ვიდეო, პირველწყარო და არის თუ არა ეს ვიდეო, რომელიც შეისწავლეს ორიგინალი.
„ვიდეო, რომელიც გადმოწერეთ იმედის ფეისბუქიდან არის თუ არა ორიგინალი", - სვამს კითხვას ადვოკატი.
მოწმე: „ორიგინალი არის შეფასებითი კატეგორია, თქვენ ნუ მეტყვით ვინ გადაიღო მაგას ვერ გიპასუხებთ.. გადამღები აპარატი რითაც გადაიღეს იქიდან არის თუ არა გამოთხოვილი ვერ გიპასუხებთ, მე შემიძლია გიპასუხოთ რომ გამოთხოვილია იმედიდან და დათვალიერდა